Een dag uit het leven van…

Irmina Aenlle Ferro uit Cuba

Irmina Aenlle Ferro is een bezige bij van 54 jaar. Zes jaar geleden onderging ze een borstamputatie. In die moeilijke periode leerde ze de zelfhulpgroepen kennen van de Federatie van Cubaanse vrouwen (FMC, partner van fos). Ze volgde hun opleiding voor vrijwillige gezondheidspromotor en nu coördineert ze de zelfhulpgroep “Liefde voor het leven” in Havana. Hoe ziet een dag uit haar leven eruit?

LocatieCuba
CategorieNieuws

Maandag, 5 maart 2012

07:00 Tijd om op te staan. Een beetje laat, maar ik woon alleen en dus hoef ik me geen zorgen te maken over het ontbijt van anderen. Ik moet me ook niet haasten om het huishouden te doen want deze week werk ik in de namiddag.

08:15 Ik doe een reeks telefoontjes om een aantal activiteiten van de zelfhulpgroep vast te leggen. Eerst bel ik naar Aida Valero van de culturele dienst van onze gemeente. Ik wil weten wanneer het forum over wetenschap en techniek plaatsvindt. We zullen er voorstellen hoe wij de artistieke vaardigheden van onze leden stimuleren. We zijn er namelijk in geslaagd de gemeentelijke cultuurpromotoren voor onze culturele activiteiten in te zetten. Door onze artistieke talenten te ontwikkelen, voelen we ons nuttig, belangrijk en bewonderd. Aida laat me weten dat het op 27 maart zal zijn. Ik pleeg meteen aantal telefoontjes om de betrokken vrouwen op de hoogte te brengen.

11:00 Huishouden doen, koken en middagmaal.

13:00 We houden een repetitie met het zangkoor van de groep. Soms oefenen we thuis bij één van de groepsleden. Deze keer doen we het in het plaatselijke “Huis voor oriëntering van de vrouw en familie” van FMC.

14:30 Kom net op tijd op mijn werk aan. Ik ondersteun de werking van een aantal universitaire leslokalen in de gemeente. Indien ik voor de zelfhulpgroep bepaalde dringende zaken moet oplossen, kan ik wel op het begrip van mijn overste rekenen om deze gedurende de werkuren aan te pakken.

20:00 De werkdag zit erop. Voor ik naar huis ga, spring ik bij Chachi binnen. Ze was niet op de repetitie van het koor deze middag omdat ze verkouden is. Zij heeft geen kanker maar is een goede zangeres die me vrijwillig zangles geeft. Ik vraag hoe het met de verkoudheid loopt.

21:00 Terug thuis. Ik herstel een licht en maak het avondmaal, terwijl ik naar het nieuws en dan een soap kijk.

21:40 Mijn dochter en haar man, en ook mijn partner Lazarito, komen langs voor een bezoekje. We praten over ons leven, onze activiteiten en bezorgdheden, en ook over de groep. Ik haal veel energie uit zo’n bezoekjes. Met Lazarito maak ik een aantal afspraken over een activiteit die onze mannen, zonen en vrienden voorbereiden voor de viering van internationale vrouwendag op 8 maart. Hij is een van de mannen van de groep en hij heeft de organisatie van de activiteit op zich genomen. Ik hoef me daar niet mee bezig te houden, maar het is toch goed dat ik me als coördinator over de gang van zaken zorgen maak.

23:15 Ik kijk het voor te stellen onderzoek over onze culturele werking na.

00:30 Ik duik onder de lakens, wat ik niet graag doe, want ik ben van mening dat ik het op een zekere dag voor altijd zal doen. Maar ik begrijp dat het een noodzaak is om de batterijen op te laden en de komende dag met vreugde, enthousiasme en optimisme te beginnen.
Mijn dagen bevatten al de uren die ik nodig heb, ik gebruik ze goed en investeer in wat ik graag doe, zodat ik er ook plezier aan beleef. Laat het duidelijk zijn dat ik dit geleerd heb na het bezoek van een ogenschijnlijk eenvoudig maar zo levensverslindend diertje, namelijk kanker.

Wil je vrouwen zoals Irmina en organisaties zoals haar zelfhulpgroep steunen?
Surf dan naar www.prikvoorgezondheid.be! Onderschrijf de 5 eisen voor het Recht op Gezondheid Wereldwijd. En geef een krachtig signaal aan de minister van Ontwikkelingssamenwerking. Stuur hem vandaag nog een prikmail!